14th Team European Rapid Championship U10

Tournament Detail

Default

Basic information

14th Team European Rapid Championship U10
2014-11-15
2014-11-16
Estonia
Tallinn

Rules

Team
7
Not specified tempo
FIDE
20
classic

Place

Schedule

Registration

Awards

Other informations

14th Team European Rapid Championship U10

Rank

Date of round: 2014-11-16
Position Name Score
1.
Tsaruk Maksim
6.5
2.
Liakhnovich Yakau
6.0
3.
Shubina Ekaterina
6.0
4.
Marcinczyk Monika
6.0
5.
Protassov Vlad
6.0
6.
Sinitsina Anastassia
5.5
7.
Suleymanli Aydin
5.5
8.
Povilaitis Tomas
5.0
9.
Zeliantsova Kseniya
5.0
10.
Sild Marta Pauliine
4.5
11.
Zimin Yaroslav
4.5
12.
Oglaza Oskar
4.5
13.
Romanov Dmitrii
4.5
14.
Gysson Jyrgen
4.5
15.
Mechlinski Jakub
4.0
16.
Kuznetsova Valeria
4.0
17.
Abrazevich Yauheni
4.0
18.
Vershinina Anastasiia
4.0
19.
Masalkov Pavel
4.0
20.
Stremavicius Pijus
4.0
21.
Aga Rihard
3.5
22.
Myskovski Deniss
3.5
23.
Pedoson Georg Aleksander
3.5
24.
Pedmanson Herman
3.0
25.
Aslanov Umid
3.0
26.
Horobrijs Daniils
3.0
27.
Andrijashkin Deniss
3.0
28.
Eerola Axel
3.0
29.
Kazachenka Maryia
3.0
30.
Krivenko Dion
3.0
31.
Bondarevskaja Emilin
3.0
32.
Kaldmaa Janis
3.0
33.
Likatavicius Rapolas
3.0
34.
Rebane Ralf Aron
3.0
35.
Saue Karl Elias
3.0
36.
Misiuk Ernest
2.5
37.
Poluektova Arina
2.5
38.
Varton Martin
2.5
39.
Silkaitis Laimis
2.5
40.
Klachkou Platon
2.5
41.
Timofejeva Polina
2.5
42.
Naestema Joonas Aditya
2.5
43.
Uibokant Karl Oskar
2.0
44.
Denisenko Aleksandr
2.0
45.
Karhula Adam
2.0
46.
Lukasik Zuzanna
2.0
47.
Pohla Paul Aleksander
2.0
48.
Kents Andreas
2.0
49.
Varton Eva
2.0
50.
Aedla Mariel
2.0
51.
Pedmanson Albert
2.0
52.
Sysoi Matsvei
2.0
53.
Mustafayev Nihad
2.0
54.
Rudnik Viktoria
1.5
55.
Maslov Dmitri
1.5
56.
Luik Ott Robert
1.5
57.
Navumenka Mikhei
1.5
58.
Olde Karl Erik
1.5
59.
Lammi Otto
1.0
60.
Mustafazade Fikrat
1.0
61.
Griksaite Ieva
1.0
62.
Bauman Grettel
1.0
63.
Rychagov Nikita
0.5
64.
Nazarov Vladislav
0.0
65.
Rychagov Anton
0.0
66.
Pohjaranta Elina
0.0
67.
Smirnova Jekaterina
0.0
68.
Goyushlu Akif
0.0


14th Team European Rapid Championship U10

Results

# ID White Pt Result Pt Black ID
Akif G. (0) 0.0 0-1 0.0 Pijus S. (1503)
Anton R. (0) 0.0 0-1 0.0 Janis K. (0)
Nikita R. (0) 0.5 0-1 0.5 Albert P. (1277)
Grettel B. (0) 1.0 0-1 1.0 Monika M. (1366)
Ieva G. (0) 1.0 0-1 1.0 Anastasiia V. (0)
Viktoria R. (0) 1.5 0-1 1.5 Otto L. (0)
Erik O. K. (0) 1.5 0.5-0.5 1.5 Jyrgen G. (0)
Robert L. O. (0) 1.5 0-1 1.5 Jakub M. (1513)
Oskar U. K. (0) 2.0 0.5-0.5 2.0 Vlad P. (0)
Adam K. (0) 2.0 0-1 2.0 Emilin B. (1138)
Andreas K. (0) 2.0 0-1 2.0 Matsvei S. (0)
Mariel A. (0) 2.0 0-1 2.0 Valeria K. (0)
Aleksander P. P. (0) 2.0 0-1 2.0 Platon K. (0)
Zuzanna L. (0) 2.0 1-0 2.0 Elias S. K. (0)
# ID White Pt Result Pt Black ID
Polina T. (0) 2.5 1F-0F 2.5 Elina P. (0)
Axel E. (0) 3.0 1-0 3.0 Jekaterina S. (0)
Daniils H. (1663) 3.0 1-0 3.0 Aleksandr D. (0)
Herman P. (0) 3.0 1-0 3.0 Dion K. (0)
Maryia K. (0) 3.0 1-0 3.0 Eva V. (0)
Aron R. R. (0) 3.0 0.5-0.5 3.0 Aleksander P. G. (1751)
Yaroslav Z. (0) 4.5 0-1 4.5 Pavel M. (1299)
Oskar O. (1806) 4.5 1-0 4.5 Aditya N. J. (0)
Dmitrii R. (1259) 4.5 0-1 4.5 Maksim T. (1643)
Tomas P. (1485) 5.0 1-0 5.0 Umid A. (1604)
Kseniya Z. (1668) 5.0 0-1 5.0 Ekaterina S. (1419)
Aydin S. (1792) 5.5 1-0 5.5 Ernest M. (1704)
Anastassia S. (1602) 5.5 0.5-0.5 5.5 Pauliine S. M. (1305)
Yakau L. (0) 6.0 1-0 6.0 Martin V. (0)
Table White player Black player
.
Goyushlu A.
0-1
Stremavicius P.
.
Rychagov A.
0-1
Kaldmaa J.
.
Rychagov N.
0-1
Pedmanson A.
.
Bauman G.
0-1
Marcinczyk M.
.
Griksaite I.
0-1
Vershinina A.
.
Rudnik V.
0-1
Lammi O.
.
Olde K.
0.5-0.5
Gysson J.
.
Luik O.
0-1
Mechlinski J.
.
Uibokant K.
0.5-0.5
Protassov V.
.
Karhula A.
0-1
Bondarevskaja E.
.
Kents A.
0-1
Sysoi M.
.
Aedla M.
0-1
Kuznetsova V.
.
Pohla P.
0-1
Klachkou P.
.
Lukasik Z.
1-0
Saue K.
.
Timofejeva P.
1F-0F
Pohjaranta E.
.
Eerola A.
1-0
Smirnova J.
.
Horobrijs D.
1-0
Denisenko A.
.
Pedmanson H.
1-0
Krivenko D.
.
Kazachenka M.
1-0
Varton E.
.
Rebane R.
0.5-0.5
Pedoson G.
.
Zimin Y.
0-1
Masalkov P.
.
Oglaza O.
1-0
Naestema J.
.
Romanov D.
0-1
Tsaruk M.
.
Povilaitis T.
1-0
Aslanov U.
.
Zeliantsova K.
0-1
Shubina E.
.
Suleymanli A.
1-0
Misiuk E.
.
Sinitsina A.
0.5-0.5
Sild M.
.
Liakhnovich Y.
1-0
Varton M.

14th Team European Rapid Championship U10

Starting list

Players

Name Club Rating
Oglaza Oskar
1806F
Suleymanli Aydin
1792F
Pedoson Georg Aleksander
1751F
Misiuk Ernest
1704F
Zeliantsova Kseniya
1668F
Horobrijs Daniils
1663F
Tsaruk Maksim
1643F
Aslanov Umid
1604F
Sinitsina Anastassia
1602F
Aga Rihard
1544F
Mechlinski Jakub
1513F
Stremavicius Pijus
1503F
Andrijashkin Deniss
1487F
Povilaitis Tomas
1485F
Shubina Ekaterina
1419F
Marcinczyk Monika
1366F
Silkaitis Laimis
1364F
Sild Marta Pauliine
1305F
Masalkov Pavel
1299F
Pedmanson Albert
1277F
Romanov Dmitrii
1259F
Bondarevskaja Emilin
1138F
Abrazevich Yauheni
0
Aedla Mariel
0
Bauman Grettel
0
Denisenko Aleksandr
0
Eerola Axel
0
Goyushlu Akif
0
Griksaite Ieva
0
Gysson Jyrgen
0
Kaldmaa Janis
0
Karhula Adam
0
Kazachenka Maryia
0
Kents Andreas
0
Klachkou Platon
0
Krivenko Dion
0
Kuznetsova Valeria
0
Lammi Otto
0
Liakhnovich Yakau
0
Likatavicius Rapolas
0
Luik Ott Robert
0
Lukasik Zuzanna
0
Maslov Dmitri
0
Mustafayev Nihad
0
Mustafazade Fikrat
0
Myskovski Deniss
0
Naestema Joonas Aditya
0
Navumenka Mikhei
0
Nazarov Vladislav
0
Olde Karl Erik
0
Pedmanson Herman
0
Pohjaranta Elina
0
Pohla Paul Aleksander
0
Poluektova Arina
0
Protassov Vlad
0
Rebane Ralf Aron
0
Rudnik Viktoria
0
Rychagov Anton
0
Rychagov Nikita
0
Saue Karl Elias
0
Smirnova Jekaterina
0
Sysoi Matsvei
0
Timofejeva Polina
0
Uibokant Karl Oskar
0
Varton Eva
0
Varton Martin
0
Vershinina Anastasiia
0
Zimin Yaroslav
0

14th Team European Rapid Championship U10

Export

14th Team European Rapid Championship U10

Online stream

Online stream is not available.

14th Team European Rapid Championship U10

Photos

To achieve the necessary functionality this website uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.