Team championship of Russia among boys and girls under 19 years - blitz

Tournament Detail

Default

Basic information

Team championship of Russia among boys and girls under 19 years - blitz
2015-08-11
2015-08-11
Russian Federation
St. Petersburg

Rules

Team
9
Not specified tempo
FIDE
20
classic

Place

Schedule

Registration

Awards

Other informations

Team championship of Russia among boys and girls under 19 years - blitz

Rank

Date of round: 2015-08-11
Position Name Score
1.
Vavulin Maksim
8.5
2.
Morozov Egor
8.0
3.
Protopopova Anastasiya
8.0
4.
Afanasiev Nikita
8.0
5.
Yeletsky Ivan
7.5
6.
Kisteneva Liza
7.5
7.
Zakhartsov Vladimir
7.0
8.
Alekseeva Irina
7.0
9.
Obodenko Amir
6.5
10.
Yashmetov Mikhail
6.5
11.
Mikhailovsky Vladimir
6.5
12.
Shapiro David
6.5
13.
Pershin Denis
6.5
14.
Malyshev Grigory
6.5
15.
Ustich Ekaterina
6.5
16.
Zavgorodniaya Alena
6.5
17.
Gogin Maksim
6.0
18.
Kolbyshev Sergei
6.0
19.
Reshetnikov Ruslan
6.0
20.
Lobanov Sergei
6.0
21.
Oparin Grigoriy
6.0
22.
Triapishko Alexandr
6.0
23.
Potapova Margarita
6.0
24.
Kovalev Egor
6.0
25.
Savenkov Konstantin
6.0
26.
Russkikh Nikita
5.5
27.
Chernov Maksim
5.5
28.
Miroshnik Ekaterina
5.5
29.
Zenzera Alexey
5.5
30.
Styazhkina Anna
5.5
31.
Panov Maksim
5.5
32.
Karpenko Artem
5.5
33.
Salemgareev Tagir
5.5
34.
Shilyaev Fedor
5.0
35.
Timerkhanov Alexander
5.0
36.
Radzhabov Rodion
5.0
37.
Rudenko Naum
5.0
38.
Drygalov Sergey
5.0
39.
Maksimov Dmitri
5.0
40.
Abramov Nikita
5.0
41.
Schekachikhin Maksim
4.5
42.
Pankova Julia
4.5
43.
Shubin Kirill
4.5
44.
Shchukin Maksim
4.5
45.
Ermolaev Evgeny
4.5
46.
Gurvich Vitaly
4.5
47.
Kruglikova Viktorija
4.5
48.
Golikov Daniil
4.5
49.
Shnayder Violetta
4.5
50.
Drygalov Andrey
4.5
51.
Kukhmazov Arsen
4.5
52.
Shapar Tatiana
4.5
53.
Khusnutdinova Alsu
4.0
54.
Serov Danila
4.0
55.
Payanidi Janis
4.0
56.
Milovanova Maria
4.0
57.
Bregman Ilya
4.0
58.
Shihaliev Leonard
4.0
59.
Opanasenko Mikhail
3.5
60.
Volkov Roman
3.5
61.
Polosin Evgeni
3.5
62.
Guliev Gasan
3.5
63.
Borisova Ekaterina
3.5
64.
Smirnov Timofey
3.5
65.
Askerov Marat
3.5
66.
Kvachko Anastasiya
3.5
67.
Chuprova Irina
3.5
68.
Gogin Artem
3.5
69.
Shuster Andrei
3.5
70.
Kolmagorov Alexey
3.0
71.
Aleksandrovskiy Dmitriy
3.0
72.
Zakharikov Ivan
3.0
73.
Tarasov Alexandr
3.0
74.
Isayev Maksym
3.0
75.
Shemyakin Valeriy
3.0
76.
Ufimtsev Egor
3.0
77.
Bogdanov Stanislav
3.0
78.
Bondarenko Ivan
3.0
79.
Alieva Alexandra
3.0
80.
Gusarov Aleksey
3.0
81.
Emdin Mark
2.5
82.
Zakariadze Irina
2.5
83.
Kruzhilin Aleksey
2.5
84.
Chibukhchyan Erik
2.5
85.
Kiseleva Ekaterina
2.5
86.
Kiseleva Arina
2.5
87.
Tikhonova Dariya
2.0
88.
Sinyanskiy Maxim
2.0
89.
Atrushkevich Polina
2.0
90.
Shakirova Renata
1.5
91.
Shnajder Mark
1.0
92.
Romanov Aleksandr
1.0
93.
Chernyak Viktoria
1.0
94.
Parsegyan Kseniya
0.5
95.
Plaksin Daniil
0.5
96.
Zaozerskih Sergey
0.5
97.
Shugalei Mikhail
0.0
98.
Neznanov Aleksandr
0.0


Team championship of Russia among boys and girls under 19 years - blitz

Results

# ID White Pt Result Pt Black ID
Mikhail S. (1692) 0.0 0-1 0.0 Mikhail O. (2043)
Daniil P. (1627) 0.5 0-1 0.5 Roman V. (1928)
Sergey Z. (1902) 0.5 0-1 0.5 Egor M. (2262)
Maxim S. (2102) 2.0 0-1 2.0 Artem K. (2276)
Mark E. (2230) 2.5 0.5-0.5 2.5 Rodion R. (2128)
Aleksey K. (2141) 2.5 1-0 2.5 Marat A. (2194)
Arina K. (2038) 2.5 0.5-0.5 2.5 Irina Z. (1822)
Alexandr T. (2305) 3.0 0-1 3.0 Vitaly G. (2331)
Valeriy S. (2091) 3.0 0-1 3.0 Egor K. (2186)
Egor U. (1883) 3.0 0.5-0.5 3.0 Ivan Z. (1971)
Stanislav B. (1846) 3.0 0-1 3.0 Alexey K. (1992)
Ivan B. (2062) 3.0 0-1 3.0 Grigoriy O. (2564)
Alexandra A. (1964) 3.0 0-1 3.0 Ekaterina K. (1826)
Aleksey G. (2004) 3.0 0-1 3.0 Kirill S. (2216)
Dmitriy A. (2207) 3.0 0-1 3.0 Konstantin S. (2296)
Ekaterina B. (2004) 3.5 1-0 3.5 Viktorija K. (1944)
Gasan G. (2053) 3.5 0-1 3.5 Ruslan R. (2149)
Artem G. (1845) 3.5 0-1 3.5 Ekaterina U. (2082)
Leonard S. (1885) 4.0 0-1 4.0 Vladimir Z. (2453)
Maria M. (1945) 4.0 0-1 4.0 Margarita P. (2069)
Janis P. (2238) 4.0 0.5-0.5 4.0 Maksym I. (2121)
Arsen K. (2426) 4.5 0-1 4.5 Denis P. (2278)
Andrey D. (2309) 4.5 1-0 4.5 Evgeny E. (2296)
Anastasiya K. (1703) 3.5 1-0 3.5 Polina A. (1543)
# ID White Pt Result Pt Black ID
Violetta S. (1933) 4.5 0.5-0.5 4.5 Anna S. (2262)
Maksim S. (2316) 4.5 0.5-0.5 4.5 Andrei S. (2075)
Maksim S. (1820) 4.5 0-1 4.5 Danila S. (1970)
Dmitri M. (2307) 5.0 0-1 5.0 Nikita A. (2269)
Alsu K. (2133) 4.0 1-0 4.0 Irina A. (2141)
Fedor S. (2148) 5.0 0.5-0.5 5.0 Sergey D. (2362)
Tagir S. (2050) 5.5 0.5-0.5 5.5 Nikita R. (2060)
Maksim P. (2187) 5.5 0-1 5.5 Alexander T. (2302)
Tatiana S. (1832) 4.5 0-1 4.5 Anastasiya P. (2177)
Alexey Z. (2446) 5.5 0.5-0.5 5.5 Evgeni P. (2034)
Ekaterina M. (1786) 5.5 1-0 5.5 Dariya T. (1753)
Maksim C. (2047) 5.5 1-0 5.5 Aleksandr R. (0)
Alexandr T. (2459) 6.0 1-0 6.0 Timofey S. (2297)
Sergei L. (2377) 6.0 0-1 6.0 Nikita A. (2281)
Sergei K. (2154) 6.0 1-0 6.0 Naum R. (1957)
Maksim G. (2183) 6.0 1-0 6.0 Erik C. (1839)
Grigory M. (2259) 6.5 1-0 6.5 Mark S. (2027)
Vladimir M. (2231) 6.5 0-1 6.5 Ivan Y. (2338)
Mikhail Y. (2183) 6.5 1-0 6.5 Ilya B. (1695)
Amir O. (1970) 6.5 1-0 6.5 David S. (2292)
Liza K. (2069) 7.5 1-0 7.5 Julia P. (1681)
Alena Z. (1988) 6.5 0.5-0.5 6.5 Irina C. (2057)
Maksim V. (2435) 8.5 1-0 8.5 Daniil G. (1995)
Table White player Black player
.
Shugalei M.
0-1
Opanasenko M.
.
Plaksin D.
0-1
Volkov R.
.
Zaozerskih S.
0-1
Morozov E.
.
Sinyanskiy M.
0-1
Karpenko A.
.
Emdin M.
0.5-0.5
Radzhabov R.
.
Kruzhilin A.
1-0
Askerov M.
.
Kiseleva A.
0.5-0.5
Zakariadze I.
.
Tarasov A.
0-1
Gurvich V.
.
Shemyakin V.
0-1
Kovalev E.
.
Ufimtsev E.
0.5-0.5
Zakharikov I.
.
Bogdanov S.
0-1
Kolmagorov A.
.
Bondarenko I.
0-1
Oparin G.
.
Alieva A.
0-1
Kiseleva E.
.
Gusarov A.
0-1
Shubin K.
.
Aleksandrovskiy D.
0-1
Savenkov K.
.
Borisova E.
1-0
Kruglikova V.
.
Guliev G.
0-1
Reshetnikov R.
.
Gogin A.
0-1
Ustich E.
.
Shihaliev L.
0-1
Zakhartsov V.
.
Milovanova M.
0-1
Potapova M.
.
Payanidi J.
0.5-0.5
Isayev M.
.
Kukhmazov A.
0-1
Pershin D.
.
Drygalov A.
1-0
Ermolaev E.
.
Kvachko A.
1-0
Atrushkevich P.
.
Shnayder V.
0.5-0.5
Styazhkina A.
.
Schekachikhin M.
0.5-0.5
Shuster A.
.
Shchukin M.
0-1
Serov D.
.
Maksimov D.
0-1
Abramov N.
.
Khusnutdinova A.
1-0
Alekseeva I.
.
Shilyaev F.
0.5-0.5
Drygalov S.
.
Salemgareev T.
0.5-0.5
Russkikh N.
.
Panov M.
0-1
Timerkhanov A.
.
Shapar T.
0-1
Protopopova A.
.
Zenzera A.
0.5-0.5
Polosin E.
.
Miroshnik E.
1-0
Tikhonova D.
.
Chernov M.
1-0
Romanov A.
.
Triapishko A.
1-0
Smirnov T.
.
Lobanov S.
0-1
Afanasiev N.
.
Kolbyshev S.
1-0
Rudenko N.
.
Gogin M.
1-0
Chibukhchyan E.
.
Malyshev G.
1-0
Shnajder M.
.
Mikhailovsky V.
0-1
Yeletsky I.
.
Yashmetov M.
1-0
Bregman I.
.
Obodenko A.
1-0
Shapiro D.
.
Kisteneva L.
1-0
Pankova J.
.
Zavgorodniaya A.
0.5-0.5
Chuprova I.
.
Vavulin M.
1-0
Golikov D.

Team championship of Russia among boys and girls under 19 years - blitz

Starting list

Players

Name Club Rating
Oparin Grigoriy
2564F
Triapishko Alexandr
2459F
Zakhartsov Vladimir
2453F
Zenzera Alexey
2446F
Vavulin Maksim
2435F
Kukhmazov Arsen
2426F
Lobanov Sergei
2377F
Drygalov Sergey
2362F
Yeletsky Ivan
2338F
Gurvich Vitaly
2331F
Schekachikhin Maksim
2316F
Drygalov Andrey
2309F
Maksimov Dmitri
2307F
Tarasov Alexandr
2305F
Timerkhanov Alexander
2302F
Smirnov Timofey
2297F
Ermolaev Evgeny
2296F
Savenkov Konstantin
2296F
Shapiro David
2292F
Afanasiev Nikita
2281F
Pershin Denis
2278F
Chernyak Viktoria
2276F
Karpenko Artem
2276F
Abramov Nikita
2269F
Morozov Egor
2262F
Styazhkina Anna
2262F
Malyshev Grigory
2259F
Payanidi Janis
2238F
Mikhailovsky Vladimir
2231F
Emdin Mark
2230F
Shubin Kirill
2216F
Aleksandrovskiy Dmitriy
2207F
Askerov Marat
2194F
Panov Maksim
2187F
Kovalev Egor
2186F
Gogin Maksim
2183F
Yashmetov Mikhail
2183F
Protopopova Anastasiya
2177F
Kolbyshev Sergei
2154F
Reshetnikov Ruslan
2149F
Shilyaev Fedor
2148F
Alekseeva Irina
2141F
Kruzhilin Aleksey
2141F
Khusnutdinova Alsu
2133F
Radzhabov Rodion
2128F
Isayev Maksym
2121F
Sinyanskiy Maxim
2102F
Shemyakin Valeriy
2091F
Ustich Ekaterina
2082F
Shuster Andrei
2075F
Kisteneva Liza
2069F
Potapova Margarita
2069F
Bondarenko Ivan
2062F
Russkikh Nikita
2060F
Neznanov Aleksandr
2058F
Chuprova Irina
2057F
Guliev Gasan
2053F
Salemgareev Tagir
2050F
Chernov Maksim
2047F
Opanasenko Mikhail
2043F
Kiseleva Arina
2038F
Polosin Evgeni
2034F
Shnajder Mark
2027F
Borisova Ekaterina
2004F
Gusarov Aleksey
2004F
Golikov Daniil
1995F
Kolmagorov Alexey
1992F
Zavgorodniaya Alena
1988F
Zakharikov Ivan
1971F
Obodenko Amir
1970F
Serov Danila
1970F
Alieva Alexandra
1964F
Rudenko Naum
1957F
Milovanova Maria
1945F
Kruglikova Viktorija
1944F
Shnayder Violetta
1933F
Volkov Roman
1928F
Shakirova Renata
1917F
Zaozerskih Sergey
1902F
Shihaliev Leonard
1885F
Ufimtsev Egor
1883F
Bogdanov Stanislav
1846F
Gogin Artem
1845F
Chibukhchyan Erik
1839F
Shapar Tatiana
1832F
Kiseleva Ekaterina
1826F
Zakariadze Irina
1822F
Shchukin Maksim
1820F
Miroshnik Ekaterina
1786F
Tikhonova Dariya
1753F
Kvachko Anastasiya
1703F
Bregman Ilya
1695F
Shugalei Mikhail
1692F
Pankova Julia
1681F
Plaksin Daniil
1627F
Parsegyan Kseniya
1549F
Atrushkevich Polina
1543F
Romanov Aleksandr
0

Team championship of Russia among boys and girls under 19 years - blitz

Export

Team championship of Russia among boys and girls under 19 years - blitz

Online stream

Online stream is not available.

Team championship of Russia among boys and girls under 19 years - blitz

Photos

To achieve the necessary functionality this website uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.