Chelny children cup rapid - 2nd stage

Propositions

Default

Basic information

Chelny children cup rapid - 2nd stage
2015-10-24
2015-10-25
Naberezhnye Chelny
Russian Federation

Rules

Swiss
Not specified tempo
FIDE
9
20
classic

Place

Schedule

Registration

Awards

Other informations

Chelny children cup rapid - 2nd stage

Rank

Date of round: 2015-10-25
Position Name Score
1.
Asafiev Ignat
8.0
2.
Metla Dmitry
7.0
3.
Shaidullin Ratmir
7.0
4.
Safin Robert
6.5
5.
Morozov Yury
6.5
6.
Morozov Vladimir
6.5
7.
Kusov Arslan
6.0
8.
Trifonov Egor
6.0
9.
Gaifutdinov Damir
6.0
10.
Kochetkov Nikita
6.0
11.
Fonichkin Egor
6.0
12.
Kadyrov Marsel
6.0
13.
Styazhkin Aleksandr
6.0
14.
Asafiev Miron
5.5
15.
Makhanko Maksim
5.0
16.
Akhtyrskaya Anastasiya
5.0
17.
Teplyakov Ivan
5.0
18.
Makhanko Anton
5.0
19.
Ramazanov Amir
5.0
20.
Budkina Karolina
5.0
21.
Tuktarov Oleg
5.0
22.
Shagiev Rail
5.0
23.
Ramazanov Azat
5.0
24.
Iskhakov Ilgam
5.0
25.
Klyuchnikov Semyon
5.0
26.
Khambalov Almaz
4.5
27.
Sungatullin Aleksandr
4.5
28.
Votintsev Rostislav
4.5
29.
Matveev Nikolay
4.5
30.
Khaziev Riman
4.5
31.
Fardeeva Aleksandra
4.5
32.
Budkina Margarita
4.0
33.
Lipin Artemy
4.0
34.
Panyusheva Regina
4.0
35.
Naumova Alena
4.0
36.
Konev Semyon
4.0
37.
Petrov Ilya
4.0
38.
Kiselyov Aleksey
4.0
39.
Dikushin Danil
4.0
40.
Latyipova Evelina
3.5
41.
Fardeev Kamil
3.5
42.
Khaliullin Marat
3.5
43.
Mikhalyov Rustem
3.5
44.
Samarin Timur
3.5
45.
Timerkhanov Timur
3.0
46.
Salimov Salavat
3.0
47.
Starkov Nikita
3.0
48.
Ivashova Yuliya
3.0
49.
Alisheva Aigul
3.0
50.
Shestoperov Semen
2.5
51.
Ivanitsky Vladimir
2.5
52.
Khamidullin Nail
2.5
53.
Gobuzov Artyom
2.0
54.
Osipov Vladislav
2.0
55.
Kosykh Ilya
0.0
56.
Sarvarova Alisa
0.0
57.
Khibatullin Dinar
0.0


Chelny children cup rapid - 2nd stage

Results

# ID White Pt Result Pt Black ID
Nail K. (0) 2.5 0-1 2.5 Vladislav O. (0)
Timur T. (0) 3.0 0-1 3.0 Artemy L. (0)
Salavat S. (0) 3.0 0-1 3.0 Danil D. (0)
Marat K. (0) 3.5 1-0 3.5 Vladimir I. (0)
Kamil F. (0) 3.5 0-1 3.5 Almaz K. (0)
Evelina L. (0) 3.5 1-0 3.5 Alisa S. (0)
Aleksey K. (0) 4.0 0-1 4.0 Oleg T. (0)
Semyon K. (0) 4.0 1-0 4.0 Nikita S. (0)
Regina P. (0) 4.0 0-1 4.0 Anton M. (0)
Rustem M. (0) 3.5 1-0 3.5 Timur S. (0)
Aleksandra F. (0) 4.5 1-0 4.5 Aigul A. (0)
Nikolay M. (1343) 4.5 0.5-0.5 4.5 Aleksandr S. (0)
Riman K. (1621) 4.5 0-1 4.5 Miron A. (1294)
# ID White Pt Result Pt Black ID
Rostislav V. (0) 4.5 0-1 4.5 Semyon K. (1461)
Anastasiya A. (0) 5.0 1-0 5.0 Ilya P. (0)
Ilgam I. (0) 5.0 1-0 5.0 Margarita B. (1381)
Ivan T. (0) 5.0 0-1 5.0 Marsel K. (1331)
Amir R. (0) 5.0 0-1 5.0 Egor T. (1673)
Rail S. (0) 5.0 0-1 5.0 Aleksandr S. (1390)
Azat R. (0) 5.0 1-0 5.0 Alena N. (1281)
Maksim M. (1299) 5.0 0-1 5.0 Nikita K. (1333)
Arslan K. (1245) 6.0 1-0 6.0 Karolina B. (1513)
Damir G. (1903) 6.0 0-1 6.0 Yury M. (1393)
Robert S. (1550) 6.5 0-1 6.5 Dmitry M. (1317)
Ratmir S. (1697) 7.0 1-0 7.0 Egor F. (1563)
Ignat A. (1727) 8.0 1-0 8.0 Vladimir M. (1595)
Table White player Black player
.
Khamidullin N.
0-1
Osipov V.
.
Timerkhanov T.
0-1
Lipin A.
.
Salimov S.
0-1
Dikushin D.
.
Khaliullin M.
1-0
Ivanitsky V.
.
Fardeev K.
0-1
Khambalov A.
.
Latyipova E.
1-0
Sarvarova A.
.
Kiselyov A.
0-1
Tuktarov O.
.
Konev S.
1-0
Starkov N.
.
Panyusheva R.
0-1
Makhanko A.
.
Mikhalyov R.
1-0
Samarin T.
.
Fardeeva A.
1-0
Alisheva A.
.
Matveev N.
0.5-0.5
Sungatullin A.
.
Khaziev R.
0-1
Asafiev M.
.
Votintsev R.
0-1
Klyuchnikov S.
.
Akhtyrskaya A.
1-0
Petrov I.
.
Iskhakov I.
1-0
Budkina M.
.
Teplyakov I.
0-1
Kadyrov M.
.
Ramazanov A.
0-1
Trifonov E.
.
Shagiev R.
0-1
Styazhkin A.
.
Ramazanov A.
1-0
Naumova A.
.
Makhanko M.
0-1
Kochetkov N.
.
Kusov A.
1-0
Budkina K.
.
Gaifutdinov D.
0-1
Morozov Y.
.
Safin R.
0-1
Metla D.
.
Shaidullin R.
1-0
Fonichkin E.
.
Asafiev I.
1-0
Morozov V.

Chelny children cup rapid - 2nd stage

Starting list

Players

Name Club Rating
Gaifutdinov Damir
1903F
Asafiev Ignat
1727F
Shaidullin Ratmir
1697F
Trifonov Egor
1673F
Ivashova Yuliya
1651F
Khaziev Riman
1621F
Morozov Vladimir
1595F
Fonichkin Egor
1563F
Safin Robert
1550F
Budkina Karolina
1513F
Klyuchnikov Semyon
1461F
Morozov Yury
1393F
Styazhkin Aleksandr
1390F
Budkina Margarita
1381F
Matveev Nikolay
1343F
Kochetkov Nikita
1333F
Kadyrov Marsel
1331F
Metla Dmitry
1317F
Makhanko Maksim
1299F
Asafiev Miron
1294F
Naumova Alena
1281F
Kusov Arslan
1245F
Akhtyrskaya Anastasiya
0
Alisheva Aigul
0
Dikushin Danil
0
Fardeeva Aleksandra
0
Fardeev Kamil
0
Gobuzov Artyom
0
Iskhakov Ilgam
0
Ivanitsky Vladimir
0
Khaliullin Marat
0
Khambalov Almaz
0
Khamidullin Nail
0
Khibatullin Dinar
0
Kiselyov Aleksey
0
Konev Semyon
0
Kosykh Ilya
0
Latyipova Evelina
0
Lipin Artemy
0
Makhanko Anton
0
Mikhalyov Rustem
0
Osipov Vladislav
0
Panyusheva Regina
0
Petrov Ilya
0
Ramazanov Amir
0
Ramazanov Azat
0
Salimov Salavat
0
Samarin Timur
0
Sarvarova Alisa
0
Shagiev Rail
0
Shestoperov Semen
0
Starkov Nikita
0
Sungatullin Aleksandr
0
Teplyakov Ivan
0
Timerkhanov Timur
0
Tuktarov Oleg
0
Votintsev Rostislav
0

Chelny children cup rapid - 2nd stage

Export

Chelny children cup rapid - 2nd stage

Online stream

Online stream is not available.

Chelny children cup rapid - 2nd stage

Photos

To achieve the necessary functionality this website uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.