SWIPS
Tournaments
Organisations
Log In/Sign up
Language
Slovak
English
Slovak
English
32. ChessOrg Schachfestival Bad Woerishofen Senioren
Name is required and should be at least 4 characters long.
Details
Players
Matches
Rank
Photos
Starting list
Name
Club
Categories
Rating
Frick Christoph
2224
Okrajek Alexander
2224
Witte Manfred
2210
Gross Werner
2201
Bhend Edwin
2188
Weinwurm Wolfgang
2185
Krieger Hermann
2172
Daeubler Heinrich
2159
Neese Hans-Joachim
2159
Kelchner Hans
2157
Kozlov Alexander
2153
Zunker Reinhard, Dr.
2153
Hohler Peter
2138
Haubt Georg
2125
Maes Valeer
2110
Born Bernd-Ludger, Dr.
2105
Lange Manfred, Dr.
2098
Lang Ferdinand
2097
Rahn Oskar
2091
Erhart Uwe
2079
Heppell Ian N
2077
Glatthor Thomas
2071
Villing Dieter
2055
Maurer Fritz
2049
Walther Reinhard
2039
Klempt Guenter
2039
Pfitzer Norbert, Prof. Dr.
2034
Lainburg Viktor
2033
Sand Rolf, Dr.
2032
Harsch Martin
2029
Waltenberger Udo
2026
Eichler Gottfried
2024
Engl Heinz
2015
Taufratshofer Martin
2009
Spurga Josef
2002
Vonach Bernhard, Dr.
1999
Macher Claus
1999
Bachmann Rolf
1993
Krotofil Kurt
1987
Engbrecht Helmut
1980
Hoeschele Hans-Ulrich
1979
Di Lazzaro Gabriele
1970
Schmidt Eugen
1969
Schwis Joachim
1967
Plischke Berthold
1953
Oud Niek
1952
Gerl Hans, Dr.
1951
Klein Klaus
1949
Reimann Guenther
1941
Zschorsch Peter
1941
Gauer Jacques
1940
Oppermann Peter
1933
Aigner Georg
1932
Braun Erhard
1932
Abel Hans-Peter
1928
Winter Bernd
1922
Abegg Beat
1914
Young Mel J
1912
Fitzke Ulrich
1909
Trefzer Erhard
1897
Bauder Herbert
1897
Braeu Ludwig
1894
Zerweck Christoph
1890
Fuchs Joachim
1884
Huhn Ulrich
1873
Neumann Erwin
1870
Rumsey Victor B
1864
Zwetz Anita
1864
Boldt Heinrich
1862
Dietl Robert
1855
Klimpel Siegfried
1855
Haakert Karl
1855
Blutharsch Walter
1854
Reichwald Klaus
1852
Stokes Paul C
1850
Hansch Klaus-Michael
1850
Lubberich Alfred, Dr.
1848
Blosze Winfried
1846
Rueggeberg Wilhelm
1843
Dallmeier Gerhard
1841
Oser Thor
1838
Kumeth Hartmut
1833
Roth Heinz Georg
1823
Mahrla Hans, Dr.
1820
Felger Karl
1813
Thielemann Joachim
1811
Juenger Leonhard
1807
Flockerzi Armin
1806
Rothenhagen Siegfried
1806
Michalowski Richard
1803
Dombrowe Eckehard
1793
Weyand Fernand
1788
Aust Werner
1786
Gerst Waldemar
1769
Skibbe Hannes
1766
Auterhoff Juergen, Dr.
1763
Schnell Franz
1762
Wagner Gerhard
1760
Eigenmann Christina
1759
Gailis Gunnar
1753
Collins Alan
1753
Winter Reinhold
1748
Koch Dieter, Dr.
1747
Aguilar Manuel
1746
Birkestrand Odd
1746
Hager Eberhard
1745
Floeren Ernst
1737
Erdmann Wolfgang
1729
Titz Waldemar
1725
Sand Rosemarie
1723
Kurpiela Franz
1722
Alefs Heinz
1710
Aufmwasser Guenter
1701
Mueller Dieter
1701
Straesser Gerda
1696
Samarian Cornel, Dr.
1693
Wraga Teresa
1687
Hahn Volker, Dr.
1679
Schlemminger Degenhard
1678
Koppenhoefer Heinz
1672
Wraga Hermann
1667
Thonig Manfred
1660
Girbig Joachim, Dr.
1659
Bartlitz Heinz
1659
Buss Richard
1657
Schweitzer Paul
1652
Schulz Franz
1643
Braeu Emmi
1624
Gepting Konrad
1620
Mircoli Filippo
1611
Albrecht Franz
1600
Westermayer Johann
1599
Schmid Arnold
1578
Grandl Klaus
1576
Dittmann Heinz
1565
Hartlaub Marianne
1541
Traversi Carlo
1495
Jurgan Brigitte
1476
Walther Renate
1232
Iselin Andreas
1000
Gnirk Hajo
1000
Kurz Alois
1000