SWIPS
Tournaments
Organisations
Log In/Sign up
Language
Slovak
English
Slovak
English
Schachtuerken-Cup 2017 A-Gruppe
Name is required and should be at least 4 characters long.
Details
Players
Matches
Rank
Photos
Starting list
Name
Club
Categories
Rating
Landa Konstantin
2604
Levin Felix
2475
Jugelt Tobias
2434
Gutman Lev
2398
Skembris Spyridon
2385
Schroeder Kevin
2328
Wagner Alexej
2288
Bock Juergen
2276
Ackermann Hans Werner
2270
De Roda Husman Juan
2248
Barzen Pascal
2247
De Mie Mariska
2242
Kirnos Evgeni
2226
Gazic Josip
2225
Eckardt Joshua
2219
Nagel Bernhard
2212
Schmuecker Marcus
2204
Boehm Juergen
2201
Dorst Johannes
2188
Topolewski Dirk
2188
Hamid Emran
2180
Juegel Marcel
2180
Welzel Philipp
2167
Scharfenberg Michael
2166
Hoffmann Matthias
2144
Kandic Milan
2119
Kemper Meinolf
2118
Schlefing Heinz
2108
Becker Norbert
2101
Naidich Vasily
2096
Pollmueller Michael
2094
Dusbaba Karel
2091
Hoette Philipp
2087
Thomas Ingo
2085
Niekrens Stefan
2082
Richter Gerald
2077
Schnelting Michael
2075
Petiko Nikolai
2067
Niediek Cedric
2063
Boehm Uwe
2058
Schimmer Karsten
2055
Kuckling Hannah
2046
Woestmann Ulrich
2041
Koenig Christian
2027
Kalla Christian
2021
Krueger Till
2020
Hellrung Bernhard, Dr.
2017
Sridhar R
2016
Tscheuschner Georg
2014
Maar Samuel
2010
Vonhoff Nils
2007
Groneberg Joerg
2006
Starp Klaus
2003
Fenner Martin
2001
Schwarzenberg Josef
1995
Whitmire James David
1994
Kalwa Norbert, Dr.
1991
Brunke Pascal
1991
Irkilmez Yakub
1989
Altenbernd Jannis-Domenik
1987
Busche Klaus
1984
Boyens Birger
1975
Adair Robin
1972
Finke Tobias
1972
Fartmann Oliver
1971
Grzeca Pascal
1970
Thier Simon
1959
Spisla Dominik
1955
Voss Georg
1954
Mohammadi Nia Borna
1951
Stevens Titus
1948
Hein Juergen
1943
Hufendiek Ekkehard
1941
Bluebaum Johanna
1934
Hagedorn Alfons
1934
Hombrecher Kai
1923
Traetmar Mattis
1923
Kesselmeier Kevin
1921
Schneider Benedikt
1916
Ringe Christian
1915
Mahnke Ralf, Dr.
1914
Supplieth Peter
1912
Riedel David
1897
Elefteriadis Paul-Gabriel
1895
Beyer Steffen
1889
Schlierf Heiko
1888
Lewe Philipp
1888
Fuhlrott Tim
1886
Vojdani Bahram
1884
Fuest Mario
1884
Roj Michaela
1881
Szobries Harald
1880
Henkemeier Michael
1876
Dreesbach Harald
1875
Hagenhoff Georg
1865
Reinkoester Michael
1862
Kampert Andreas
1861
Wahrenberg Ralf
1855
Peters Stephan
1843
Valkova Angelika
1843
Wulff Joerg
1838
Delere Adrian
1829
Prang Andreas
1828
Schnier Steffen
1815
Moeller Lisa-Marie
1815
Thevessen Hubert
1807
Geisler Reinhard
1803
Gronsfeld Stefan
1796
Densing Gerd
1796
Wohlrabe Joerg
1770
Deider Kevin
1760
Schlangenotto Niklas
1727
Ricken Katharina
1652
Poschadel Andreas Gregor
1588
Pimshteyn David
1535
Leopold Dieter
1000